HomeTourismTürkler Rus turistleri kıskanmaya başladı

Türkler Rus turistleri kıskanmaya başladı

Rus turist akışının kaderine ilişkin karamsar tahminlerle dolu. Rus tur operatörlerinin yurt içi tur satışlarının patlayıcı bir büyüme gösterdiğine dair rapor yayınlarında bir dalga vardı. Türkiye’de de bu başarıyı yakından ve büyük bir kıskançlıkla takip ediyor.

Rus özel harekatının başlamasından sonra, tüm AB dahil olmak üzere birçok ülkenin Rus uçakları için gökyüzünü kapattığını ve Rus turist için hatırlatmayı unutma. Rus uçakları yurtdışında tutuklanma tehdidiyle ve yabancı havayolları hava yaptırımları uygulamaya çalışıyor. Ayrıca, bir dizi büyük Rus bankasının faaliyetlerini etkileyen yaptırımlar, yurt dışında döviz bozdurma konusunda sorunlar yaratmıştır.

Ancak sonuç olarak, Mart ayında yurtiçi turlar patlayıcı talep gösterdi, bu nedenle, Türk uzmanlara göre  büyük katkıda bulunan geri ödeme programını kapatmak zorunda kaldı. Türkler, Intourist, Fun&Sun (eski adıyla TUI Russia) ve Anex Tour gibi Rus tur operatörlerini tahmin ediyor. Onların verilerine göre  zaten Rus medyasından – «Intourist» Şubat ayında Rusya’daki rezervasyonların toplam satışlardaki payının %17,7 ve yabancı turların payının  %83 olduğunu belirtiyor; Mart ayında Rusya’daki turların payı %64’e yükselirken, yabancı destinasyonların payı ise %36’ya düştü. Fun&Sun (TUI), şirketin Mart ayında Rusya’daki yurt içi turlarının toplam rezervasyon sayısında ilk sırada yer aldığını, yurt içi destinasyonlarda ise aydaki satışların %73 arttığını bildirdi. Aynı zamanda, yurtdışı tur satışları keskin bir şekilde düştü. Türk tarafına göre Türkiye’nin ilk sırada yer aldığı popüler yabancı destinasyonlara talep yedi ila on kat azaldı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »