HomeTourismTürkiye'de turizm bir fiyat savaşı öngördü

Türkiye’de turizm bir fiyat savaşı öngördü

TUI grubunun Hollandalı ürün müdürü Manfred Gaag’ın Türk medyasına verdiği demeçte, Türk medyası, Ukrayna’daki ihtilaf nedeniyle, ana katılımcıları Türk otellerinin olacağı Türkiye içinde bir fiyat savaşı başlayabilir. Bu olursa, turistler açıkça fayda sağlayacaktır.

Bir grup gazeteci, blogcu ve seyahat acentesi, ülkedeki tatil köyleri hakkında ilk elden bilgi almak, otel üssü, gezi programı ve yerel kültürü tanımak için 31 Mart’ta Antalya’ya bir reklam ve bilgilendirme turu düzenledi. Gezi kapsamında uzmanlar turistik yerleri inceledi ve bazı sonuçlar çıkardı.

Dolayısıyla, 2022 yılına kadar Türkiye’ye 1,5 milyon yolcu getirme hedefi belirleyen TUI grubunun Hollandalı ürün müdürüne göre, Türk otelciler, devam eden özel harekat fonunda Rusya ve Ukrayna’dan gelen turist eksikliğini şiddetle hissedecekler: Daha önce tatil yerlerine gelen 9,5 milyon tatilci önemli bir sayı. Artık otel işletmesi, Rus-Ukraynalı turist akışı olmadan hayatta kalma fırsatı için bir fiyat savaşında “mücadele edecek”.

TUI Rus turistlere bağımlı değil, çünkü Avrupa pazarında faaliyet gösteren Manfred Gaaga, pozisyonunu şöyle açıklıyor: “Rus ve Ukrayna pazarlarına tutunan oteller fiyatları düşürmek zorunda kalıyor. Bu, diğer otellerin rekabetçi kalmaları için onları düşüreceği anlamına gelir. Otel fiyatlarındaki düşüş ulaşım maliyetlerini etkileyecek, Türkiye’de tatiller ucuzlayacak.” 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »