HomeTourismTürk Hava Yolları, Rusya'ya uçuş tarifesini önemli ölçüde değiştirdi

Türk Hava Yolları, Rusya’ya uçuş tarifesini önemli ölçüde değiştirdi

Türk ulusal havayolu Türk Hava Yolları, Rusya’ya uçuşların geçici olarak kısıtlandığını duyurdu. Bununla birlikte, yalnızca şubat ayının sonundan beri kapalı olan güneydeki havaalanlarından bahsediyoruz – yani Sochi ve Rostov-on-Don. Tur operatörlerinin Türk tatil beldelerine bloklar vaat ettiği Moskova ve St. Petersburg’dan uçuşlar yürürlükte kalmaya devam ediyor.

“Rostov-on-Don’dan uçuşlarımız 15 Mayıs’a kadar iptal edildi. 18 Nisan’a kadar Soçi’ye ve Soçi’den uçuşlar iptal edildi ”diyor taşıyıcı 8 Nisan Cuma günü sosyal ağlarda. Ayrıca Türk Hava Yolları’nın Belarus’tan uçuşlarını geri çektiğini de not ediyoruz. Beklenen Ukrayna’ya Türk Hava Yolları da uçmuyor.

Aynı zamanda, Moskova ve St. Petersburg’dan uçuşlar – tur operatörlerine ulaşım bloklarının vaat edildiği uçuşlar yürürlükte kalmaya devam ediyor. Yerel basına göre, Rusya’da faaliyet gösteren üç “Türk” tur operatörü, Türk Hava Yolları (THY) ile 1,5 milyon blok geçiş için anlaştı. Türk Hava Yolları programı 29 Nisan’da haftada 208 uçuşla başlıyor. Daha sonra sayıları 300’e ve daha fazlasına çıkarılacak. Ve biz sadece Moskova ve St. Petersburg’a uçuşlardan bahsediyoruz. Gelecekte, Rusya’nın diğer şehirlerini de kapsaması bekleniyor.

Sırada üç tur operatörü var. ANEX Tour, Türkiye programının 29 Nisan’dan itibaren 4 şehirden – Moskova, Yekaterinburg, Kazan, St. Petersburg’dan üç popüler destinasyonda – Antalya, Bodrum, Dalaman – geleceğini duyurdu. Türk Hava Yolları kanatlarında uçuş duyurusu da yapan Pegas Touristik, Vnukovo’dan 04/15/2022’de B737-800’de başlayan bir uçuş programıdır. Bu blokları da kullanmayı planlayan üçüncü tur operatörü Coral. Türk tarafında ise bu tur operatörlerinin “blokları eşit paylaşacaklarını” söylüyorlar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »