HomeTourismRus turistlerin çoğunu Türk uçakları ile gelecek

Rus turistlerin çoğunu Türk uçakları ile gelecek

Yaz turizm sezonu yaklaşırken Batılı yaptırımlar yüzünden turistlere gereken sayıda uçak bulamayan Rusya, seferlerin üçte ikisini Türkiye’ye teslim etti.

Rusya ile Türkiye arasında hava taşımacılığında dengenin Türkiye lehine döndüğünü beliren Rus Kommersant gazetesi, “Turizm sektörü baskısı ve Rusya’da sosyal gerilim faktörü dikkate alınarak Rusya hükümeti Türk uçaklarına kapıları açtı. 1 Haziran tarihinden itibaren Türk havayolu şirketlerine Rusya’ya haftada 438 sefer gerçekleştirme kotası verildi.  Rusya’nın kiraladığı Airbus ve Boeing uçakları sahipleri tarafından geri istendiği için Rusya’da uçak kıtlığı yaşanıyor. Türkiye’ye sefer yapacak Rus uçakların havalimanlarında bağlanmaları riski de devam ediyor. Yaz sezonunda hava ulaşımını büyük ölçüde Türkiye’ye teslim eden Rusya’nın, Ankara’dan önemli bir talebi de var. Türkiye’deki havalimanlarına iniş yapacak Rus uçaklara el konulmayacağı garantisi talep ediyor” dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »