HomeTourismRezervasyonsuz gelenler kapıda kalacak turistler uyarıldı

Rezervasyonsuz gelenler kapıda kalacak turistler uyarıldı

Bodrum’da turizm yetkilileri tarafından önemli bir uyarı yapıldı: 2022 yaz sezonunun açılışı şimdiden gerçekleştiğinden, rezervasyonsuz gelen yolcular koltuk sıkıntısı nedeniyle kapıda kalacak. Aşırı talep, Rusya’dan gelen turistlerin yerini alan artan İngiliz turist akışı , Kutsal Ramazan tatili ve Rus-Ukrayna göç dalgası ile açıklanıyor. Bodrum Otelciler Derneği başkanının açıklaması Türk medyasına yansıdı.

Avrupa ülkelerinden gelen turistler ve Türkler için adeta bir cennet olan Bodrum, Ramazan Bayramı ile birlikte yaz sezonuna da hazırlanıyor. Birçok otel, özellikle beş yıldızlı oteller, ünlü sanatçıların yer aldığı konser ve etkinlik takvimine sahiptir.

Bodrum’da kapasitesi dolan Türk otelleri, Nisan ayında yoğun talep nedeniyle “paket olmayan” turistleri ağırlamayı reddedebilir. “Bodrum’a gelecek misafirlerimizi uyarmak istiyoruz. Lütfen önceden onaylanmış bir rezervasyonla gelin. Odaların çoğu meşgul. Bence oteller tamamen dolacak. Bu nedenle Bodrum’da dinlenmek isteyenler ön rezervasyon yaptırarak tatillerini garanti altına alabilirler. Seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapın. Dolandırıcılardan sakının” diye uyardı Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Dengiz.

Ve hemen yaklaşan plaj sezonu için bir tahminde bulundu: “Bu yıl kaç turist alacağımızı söylemek için henüz çok erken, ancak bunun geçen yılki rakamdan çok daha yüksek olacağını tahmin ediyoruz. Ukrayna’da özel harekat devam etse bile güzel rakamlar alacağız. Şu ana kadar herhangi bir iptal talebi alınmadı ve uçaklar ek seferlerini iptal etmedi. Bu, yüksek sezonu beklediğimiz anlamına geliyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »