HomeTourismPopüler tatil beldeleri, Rus turistlerin ayrılmasına rağmen şimdiden %60 dolu

Popüler tatil beldeleri, Rus turistlerin ayrılmasına rağmen şimdiden %60 dolu

Popüler tatil beldesi Marmaris (Muğla ili), yaptırımlar zemininde Rus turist çıkışına rağmen bu sezon turist almaya başladı. Beş yıldızlı otelin rezervasyon direktörü Ali Başlı, Türk basınında otel doluluklarının yoğun bir hızla ilerlediğini söyledi. Şu anda bazı otellerde yüzde 60’a ulaştı.

Ziyaretçilerin çoğu İngiltere, İsrail, Belçika ve İran’dan. Ünlü güneybatı Türk şehrini ziyaret eden turistler şimdiden sahilde güneşleniyor ve denizde yüzüyor. Hava durumu tatilcilerin lehinedir: hava sıcaklığı +23°C’nin üzerindedir.

Rezervasyon departmanı başkanı, otellerdeki cesaret verici yüksek turist yoğunluğuna rağmen, tatil beldesi turizminin Ukrayna’daki olaylar ve Rus-Ukraynalı turist akışının sonucu hakkında endişeli olduğunu kaydetti.

“İlk dileğimiz krizin bitmesini ve barışın sağlanmasını istemek. 14 Mart itibariyle İranlı misafirlerimizle sezonu açtık ve 27 Mart’ta İngilizlerin gelmesiyle otellerimiz şimdiden yüzde 60 doluluk oranına ulaştı. Ukrayna’daki olaylardan etkilenen rezervasyonlarda hedefimiz 2019 yılında doluluk seviyelerine ulaşmak. Bunun için gerekli adımları atıyoruz. İngiltere’nin yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinin pazarlarında da görüşmeler sürüyor: Romanya, Bulgaristan ve Sırbistan. Özellikle bayramlarda Ortadoğu pazarından yapılan rezervasyonlarda ciddi bir artış kaydettik” dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »