HomeTourismOtellerinde Almanlara neden Rus turistlerden daha iyi davranıldığını soruyorlar

Otellerinde Almanlara neden Rus turistlerden daha iyi davranıldığını soruyorlar

Resort otellerde turistlere farklı davranılıyor, ancak herkes bunun genel olarak Almanlar için daha iyi ve Ruslar için daha kötü olduğunu biliyor. Ve Rusların “ikinci sınıf insanlar” olarak kabul edilmesinden yurttaşlarımız sorumludur. Bunun nedeni, temel iletişim biçimlerinin olmamasıdır. Bu görüş, Rusya’dan profesyonel bir gezgin tarafından dile getirildi.

Kıza göre, çevrimiçi seyahat rezervasyon sitelerindeki birçok yorumdan ve tatilcilerin yorumlarından Türk otellerinde konuklara hizmet etmenin farklı yaklaşımı hakkında geri bildirim aldı ve ayrıca kendi gözleriyle Rusların kendilerinin her şeyi mahvetmelerini sağladı, çünkü davrandıkları için tatilde “domuzlarda”.

Rus turistler soğuklukları, kabalıkları ve tavırları nedeniyle her zaman hoş karşılanmıyor. Böylece, bir Rus kadın, yaşlı bir Avrupalı ​​turisti ve çocuklu Rus kadınları dondurma kuyruğunda nasıl fark ettiğinin özel bir örneğini verdi. İlki, ağzı dolu bir gülümsemeyle garsona kibar davrandıysa: merhaba dedi ve iyi günler diledi, o zaman Rus bayanlar, hazır olmanız gereken belediye sicilinde bir kuyrukta sanki durdular. bir çatışmaya girmek zorunda kalsanız bile bir şey olursa kendinizi savunun.

İlk konuşma keskin ve yüksekti: Ver. Mişa, ne olacaksın? İyi? Göster bana! Sonra her iki kadın da birkaç kez daha tehditkar bir şekilde “bu” kelimesini söyleyerek dondurmaya parmaklarını soktu. İkramları sessizce aldılar, arkalarını döndüler ve garsonu huysuz yüzlerle bıraktılar” dedi.

Veya başka bir durum: “Alman diyor ki: “İyi akşamlar! İki bira lütfen!” ve teşekkürler! İyi günler”. Ayrıca garsonla birkaç kelime konuşacak – nasıl olduğunu öğrenecek. Onu takip eden Rus şöyle diyor: “Bira dökün. İki! Garson kime gülümseyecek? Biraz sonra kime gelip içeceği tekrarlamayı teklif edecek? Garsonlar da insan! Onlar ruhsuz robotlar değiller, ”diye sordu gezgin retorik bir şekilde.

Türk otellerindeki farklı hizmet tarzının milliyette değil, turistlerin tatilde seçtikleri yetiştirme ve etkileşim türünde olduğunu kaydetti. Blogcuya göre, kötü bir tavırla ilgili kızgın yorumlar, “otellerde sadece bilet aldıkları için topuklarını öpmeleri gerektiğini düşünenler” tarafından bırakılıyor.

Aynı zamanda, bir başka deneyimli gezgin de tatilde neler olduğuyla ilgili görüşünü dile getirdi: “Otele göre değişir. Ancak çoğu zaman, Almanca konuşuyorsanız, her şey daha hızlı yapılır, daha iyi, plastik bardaklar yerine aniden cam bardaklar belirir ve personel kişisel olarak şilteli şezlonglar getirir. Dükkanlarda ve marketlerde Almanca konuşmak kârsızdır: fiyatlar hemen yükselir. Ancak gerçek ve alıcıya olan ilgi düşer. Sadece Almanlar, kötü hizmet hakkında derhal tur operatörüne şikayette bulunur ve iyi hizmet için bir ipucu verir. Turistler de haklı: zincir oteller, konukların uyruğuna gerçekten daha az önem veriyor.”

Ruslar arasında birçok kibar ve arkadaş canlısı tatilci var, materyalin yazarı güvence verdi: “Garsonlara gülümseyen ve onlara teşekkür eden Rus turistlerle bir kereden fazla tanıştım. Birçoğu otel personeli ile Türkçe konuşmaya çalışır, bu da her zaman memnuniyetle karşılanır. Ve inan bana, asla olumsuz yorumlar bırakmayacaklar. Çünkü iyi huylu insanlara her zaman iyi davranılır. Hangi milliyetten olursa olsunlar.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »