HomeTourismOteller, odaları yaz tatili için yenilediler

Oteller, odaları yaz tatili için yenilediler

Uzmana göre yeni bir trend. Daha önce, spa merkezleri otelciler tarafından oldukça olumsuz algılandı, en uygunsuz yerlerde inşa edildi. Uzman, Otellerin yıldız kazanmak için yaptırmak zorunda kaldığı hamam ve saunalar, gelir getirmeyen, elektrik ve su için maliyet yaratan sorunlu alanlar olarak kabul edildi.

Bununla birlikte, sağlıklı bir yaşam tarzına yönelik artan eğilim  ve ayrıca ekstra para kazanma fırsatı  otelcilerin ilgisi şimdi düzeltildi. “Büyüyen wellness trendinden pay almak isteyen oteller, spa, sauna, Türk hamamı, masaj ve spor salonu gibi hizmetleri, odaları yıkmak da dahil olmak üzere önemli ölçüde genişletiyor. Şimdi SPA, otelin en güzel yerinde yapılıyor ve birinci kattaki odaların bir kısmı yeniden SPA’ya dönüştürülüyor. Çünkü bu alanlar otel için rutin olmaktan çıkıp gelir getiren noktalar haline geldi” dedi.

Bunun nedeni de sadece otel sakinlerinin SPA hizmetlerinin tüketicisi olmamasıdır. “Hamam, sauna, yüzme havuzu, buhar banyosu ve spor salonu gibi hizmetler otelle aynı sokaktaki evin sahibini otelin müşterisi yapıyor. Birçok kişi otele gelir ve bu tesisleri kullanmak için ödeme yapar. Turistin 24 saat kiraladığı oda ile 2 saat kullandığı hamam aynı kazancı getiriyor” dedi.

Üstelik, ona göre, otellerin kış mevsimini uzatmasına izin veren spa hizmetleriydi. “Antalya, kış etkinlikleri için, kış tatilleri için seçildi, çünkü burada modern SPA merkezleri var. Antalya’da mevsimin uzamasında kaplıcaların etkisi büyük. Bölgede sezon dışı doluluk oranı yüksek otellerin ortak özelliği, son teknoloji spa hizmetlerine sahip olmaları” dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »