HomeTourismOtel lobilerinden turist bavullarını çalan çete yakalandı

Otel lobilerinden turist bavullarını çalan çete yakalandı

İstanbul’da otel lobilerinden defalarca turist valizlerini çaldıkları iddiasıyla dört çete üyesi tutuklandı. Yerel polise göre, şüpheliler çoktan gözaltına alındı.

Valizlerin hırsızlık nesnesi haline gelmesi tesadüf değildir. Turist bagajları genellikle otobüse binmeden veya otobüsten indirmeden önce lobiye yerleştirilir ve turistlerin dikkati resepsiyondaki yönetici ile iletişim kurarak dikkati dağıtır. Hırsızların kullandığı şey buydu.

Şehrin farklı noktalarında turistlerin kişisel eşyalarının kaybolmasıyla ilgili olay polis tarafından incelendi. Soruşturma sırasında, suçların otel güvenlik kameraları tarafından birkaç kez kaydedildiği tespit edildi. Saldırganların kimliği kolluk kuvvetleri için zor olmadı. Kısa süre sonra çetenin dört üyesi bulundu ve gözaltına alındı. 11 hırsızlıkla suçlanıyorlar.   

Şüpheliler Sarıyer, Şişli ve Fatih ilçelerinde toplam 11 hırsızlık yaptı. Şimdi yargılanacaklar.

Ya çalınan mallar bulunmasaydı?

Türk Polisi, tur otobüsüne yükleme/boşaltma yaparken valizlerinizi gözden kaçırmamanızı şiddetle tavsiye eder. “Rusya Federasyonu’ndaki turizm faaliyetlerinin temelleri hakkında” Federal Yasasına göre, üçüncü bir tarafın dahil olması durumunda tur operatörü sorumlu değildir. Bu durumda, hırsızlığı yapan kişi. Ancak otelin kusurunun güvenlik standartlarına aykırı olduğu kanıtlanırsa, ancak o zaman mahkeme işletmeciyi sorumlu tutabilir. Tur satış müdürlerinin ise görevleri rezervasyon, tur ücretinin ödenmesi ve hizmet hakkında bilgi verilmesi ile sınırlıdır. Bu nedenle hırsızlıktan sorumlu değildir.  

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »