HomeTourismOnline turizm pazarlama neden önemli ?

Online turizm pazarlama neden önemli ?

Pazarlamanın turizmin hizmetinde olmasının birkaç nedeni vardır.

SEO ve SEM: Google, Dönüşümlerin En Üst Sırasında

Sektörünüzdeki tüm anahtar kelimeler ve aramalar için Google’da harika bir konuma sahip olmak size rekabette etkileyici bir avantaj sağlayacaktır. Belki de en iyi örnek Booking Holdings (bildirildiğine göre sadece bir çeyrekte “performans pazarlamasına” yaklaşık 1,3 milyar dolar harcadı) – anahtar kelimeler (SEO) ve ayrıca AdWords (SEM) tarafından sunulan ücretli aramalar yoluyla reklamlar nedeniyle konumunun nasıl olduğunu, Google sayesinde karlılığa dönüştü.

Çevrimiçi dönüşümlerin %80’inden fazlası organik aramalardan gelir ve bu, ana çevrimiçi turizm pazarlama araçları olarak SEO ve SEM’i seçen en önemli Çevrimiçi Seyahat Acenteleri (OTA) için bir sır değildir .

Turizmle ilgili birçok site için, anahtar kelime stratejileri ve arama amacı ile bu alanlara dayalı belirli, coğrafi konumlu ve orijinal içerik üzerinde çalışmak, onları rekabette öne çıkardı.

Çoğu küçük seyahat şirketi, Google’ın SEO pazarlamasında büyük bütçeler harcayan büyük balıkları ve bilinen markaları tercih etmesi nedeniyle SEO’nun artık makul olmadığına ikna oldu ve rekabet etmek dayanılmaz hale geldi.

Bununla birlikte, organik aramada başarılı olmak ve bunun sonucunda düşük bir bütçeyle bile seyahat işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için hala büyük miktarda fırsat var.

Küçük bir işletme olarak bu avantajı kullanırsanız, hedef kitlenizi ve işinizi büyütmek için birçok potansiyel vardır.

Daha küçük bir işletme boyutu bir avantaj olabilir ve seyahat pazarının liderleriyle rekabet edebilecek ve zirveye çıkacak bir yer edinebilir. Örneğin, alan adınızın arama motorunda arzu edilen, ancak seyahat endüstrisindeki en rekabetçi kelimeler için sıralama gücü yoksa , seyahat hizmetlerinizi tanıtmanızı sağlayan ve sağlayacak turizm odaklı editoryal web siteleri bulmanız gerekebilir , mülk veya hedef bir veya başka bir şekilde. Buna Barnacle SEO denir. İdeal yayıncılık özelliği, hedeflenen kitlenizle alakalı olmalıdır, SEO açısından zaten üst sıralarda yer almaktadır.

Web Tasarımı ve UX: Kolaylık Parmaklarınızın Ucunda

Kullanıcı deneyimi (UX), şüphesiz, kullanıcıyı web sitesi aracılığıyla otele veya konaklama birimine götürmeye yönelik kesin bir taahhüttür. Yani, rezervasyonun yalnızca kolay olduğu bir yer yaratmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara konaklamalarından zaten keyif aldıklarını hissettirir.

Bunu yapmak için, bir brifing üzerinde çalışmak, herhangi bir pazarlama stratejisi için gerekli hale geldi ve otel zincirleri bunu biliyor: markalaşma bir zorunluluktur, ancak sonunda karar veren marka değil, müşteridir. Bu da pazarlamanın turizmin hizmetinde, turizmin ise müşterinin hizmetinde olduğunun bir başka kanıtıdır.

Ürün Sayfaları ve Rezervasyon Motorları: İçeride Olan Oluyor

Rezervasyon sürecinde ürün sayfalarına özen göstermek, dönüşüm sürecine dahil olan tüm bölümler için giderek daha fazla uzman pazarlama ajansları kiralayan tüm otel zincirleri için bir zorunluluk haline geliyor: web tasarımı, konumlandırma ve rezervasyon motoru da dahil olmak üzere içerik oluşturma.

Ürün sayfaları, hizmetin sunumunun ya da basitçe söylemek gerekirse, insanların bir ürün ya da hizmeti satın almadan önce görecekleri şeyin gerçekleşmesidir, bu yüzden onları dikkatli bir şekilde hazırlamak çok gereklidir. Değer katmalıdırlar ve okunacak açık ve hafif bilgilere sahip olmak bir fark yaratacaktır.

Rezervasyon yaptırmanın anahtarı küçük ayrıntılarda saklıdır ve otel zincirleri, yalnızca her gün toplayabilecekleri bilgilerle değil, aynı zamanda pazarlama ajanslarının ürünlerini sergilediği uluslararası turizm ve seyahat fuarları ve sergileri gibi etkinliklerde de bunun oldukça farkındadır. yıl boyunca müşterilerinin başarısını garanti etme potansiyeline sahiptir.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »