HomeTourismMısır'da korkunç bir kaza oldu: 10 turist öldü

Mısır’da korkunç bir kaza oldu: 10 turist öldü

Mısır’ın güneyinde geçen Çarşamba günü meydana gelen korkunç kazada on turist hayatını kaybetti. Yerel basına göre, aralarında beş Mısırlı, dört Fransız ve bir Belçikalı var. Otobüste Rusların olup olmadığı bildirilmedi.

Kaza, 13 Nisan Çarşamba sabahı erken saatlerde meydana geldi: Asvan ile ünlü Abu Simbel tapınağı arasındaki otoyolda bir turist otobüsü otomobille çarpıştı.
Gezi şehrinin valisine göre, çok sayıda kurban vardı: sekizi Fransız ve altısı Belçikalı on dört gezgin “kırık kemikler, morluklar ve yüzeysel yaralanmalarla” hastaneye kaldırıldı. Yetkili, ofisinden yaptığı açıklamada, hepsinin stabil durumda olduğunu söyledi. Neredeyse tüm yolcularda yanıklar, çürükler ve kırıklar vardı ,bu tür bilgiler, anonimlik koşuluyla bir sağlık sözcüsü tarafından yerel basına bildirildi.

Mısır’da trafik kazaları yaygın. Birçok yol bakımsız durumda ve kurallara her seferinde uyuluyor. Resmi rakamlara göre 2020 yılında piramitler ülkesinde meydana gelen trafik kazalarında yaklaşık 7.000 kişi hayatını kaybetti.

Referans : Abu Simbel’in büyük tapınakları sular altında kalmadı, geçen yüzyılın en büyük uluslararası mühendislik ve inşaat projelerinden biri haline gelen bir kurtarma operasyonu düzenlendi. Miras alanları, 1960’larda, Aswan Yüksek Barajı’nın inşasına yer açmak için dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Abdül Nasır’ın idaresi altındaki orijinal yerlerinden taşındı.

Sağlıklı bir yaşam tarzını önemseyenler için şunu okumanızı öneririz: “Dr. Kovalkov günde üç öğünü eleştirdi.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »