HomeTourismKilit Grubu’nun ustalık zamanı: Nirvana Cosmopolitan

Kilit Grubu’nun ustalık zamanı: Nirvana Cosmopolitan

Kilit Grubu, bünyesindeki otel markası Nirvana Hotels’in yeni halkası olan Antalya-Lara’daki Nirvana Cosmopolitan’ın kapılarını açtı. Kilit Grubu, Nirvana Cosmopolitan ile konaklama sektöründeki iddiasını da bir kez daha gözler önüne serdi.
Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleştirilen basın toplantısında Kilit Grup Yönetim Kurulu Üyeleri Tolga Kilit ve  Pelin Kilit, Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan ve Crystal Hotels CEO’su Umman Çetinbaş, Nirvana Cosmopolitan ve grubun hedefleri hakkında bilgiler verdi.
NİRVANA COSMOPOLİTAN İLE GELECEĞİ KURGULADILAR
Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, Kilit Grubu’nun yıllara dayanan tecrübesinin Nirvana Cosmopolitan’da hayat bulduğunu ifade etti. Nirvana Hotels’de yenilikler ve sürprizler yapacaklarını kaydeden Alşan, Nirvana Cosmopolitan Hotel’i yeni konseptlerin geliştirilmesi için AR-GE merkezi görevi göreceğini söyledi. Alşan, burada geliştirilecek konseptlerin diğer tesislere de yayılacağını ifade etti. Alşan: “Nirvana Cosmopolitan’ı 1 Nisan itibari ile hizmete açtık. Bu otel geleceğimize ışık tutacak. Dünya büyük bir değişim içinde. Geleceği planlamak, kişisel deneyimleri kurgulamak ve insan odaklı projeler üretmek gerekiyor. Artık günümüzde spor ve sağlık daha fazla ön plana çıkıyor. Biz de bu oteli ruhumuzu katarak açtık. Aynı tür ürün bolluğu bizi yıpratmadan yarınları planlamalıyız. Nirvana’da bu noktada çarpıcı işlere imza atacaktır. Spor turizmi Antalya için çok önemli. Nirvana olarak birçok spor dalı içinde yer alacağız” dedi.
NİRVANA COSMOPOLİTAN’A YAPILAN YATIRIM 1 MİLYAR TL
Kilit Grubu’nun tesise yatırımın 1 milyar TL’yi bulduğunu ifade eden Korhan Alşan, “Görünen o ki bu sezon da kolay olmayacak. Bu nedenle KÇÖ’nün 2022 yılının ortasına kadar devam etmesi gerekiyor. Çünkü turizm sektörünün nitelikli personeli kaybetmemesi gerekiyor. Kışın açık kalan oteller daha fazla desteklenmeli. Örneğin kışın açık kalan otellere SGK prim affı verilmeli. Böyle bir durumda askıya gönderilen personelin yüzde 70’i sürekli çalışan durumuna gelebilir” dedi. Korhan Alşan, 1,5 milyar Euro aktif büyüklüğü olan Kilit Grubu’nun 2019 yılı cirosunun 650 milyon Euro olduğunu ve bu tutarın yüzde 95’inin döviz girdisi olduğunu söyledi.
5 AYLIK DOLULUK HEDEFİ YÜZDE 70-74
Kilit Grup Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit de zor bir dönemden geçildiğini hatırlattı. Tolga Kilit, “Pandeminin etkisi devam ediyor. Bu hafta sonunun bitiminde daha farklı bir periyoda geçeceğiz. Bu otelimiz kış periyodunda da açık kalacak. Bu nedenle bütçelerimizi 5 aylık periyotta yüzde 70-75 doluluk olarak planladık. Kış dönemi için de talepler gelmeye başladı. Özellikle ciddi bir düğün talebi olacak. Pandeminin bitmesin ile de grup MICE ve spor organizasyonları ile ilgili de çalışmalarımız olacak” dedi.
Kilit Grubu’nun kökleri çok derinlerde olan bir ağaç olduğunu ifade eden Tolga Kilit, “Yan sanayi kollarımız var. Pandemi yatırımlarımızda bizi sekteye uğrattı. Geçen sene 9 otelimizi açtık ve devamında otellere tedarik sağlamaya başladık. Pandeminin bitmesinin ardından otelleri etap etap açmaya başlıyoruz. İnanıyorum ki 15 Haziran sonrasında başka bir konu konuşuyor olacağız” diye konuştu.
“NİRVANA COSMOPOLİTAN İSE KİLİT GRUBU’NUN USTALIK ESERİDİR”
Otellere her yıl düzenli olarak yatırım yaptıklarını belirten Kilit, “Bütçeler yapılırken tamirat, tadilat, yenileme ve varsa otel satın alımlarını bütçelendiririz. Kilit Grubu’nun ilk hedefi böyle bir pandemiden sonra güçlü bir şekilde yoluna devam etmek. Şu anki amacımız otellerimizi daha fazla kurumsallaştırıp, daha iyi bir iç ve dış denetim sistemi kurarak daha sağlam bir sistem hayata geçirmek istiyoruz. Nirvana Cosmopolitan ise Kilit Grubu’nun ustalık eseridir” dedi.
Grup bünyesinde 21 otel bulunduğunu belirten Tolga Kilit, bunlardan 18 tanesinin kendi mülkleri, 3 tamesinin de uzun dönem kiralama olduğunu kaydetti. Kilit ayrıca, Antalya’daki otellerin Körfez sermayesinin eline geçebileceği şeklindeki haberlerle ilgili, olarak ise “Ben buna kısa vadede ihtimal vermiyorum” dedi.
“OTELCİLİĞİ YAN KOLLARLA DESTEKLİYORUZ”
Kilit Global Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Kilit ise grubun sadece turizm değil, diğer yan kollarda da faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Pelin Kilit, “Kilit Grubu turizmi sanayi olarak geliştirmiş milli bir şirket. Bunun yanında otelcilik faaliyetini yan kollarla desteklediğimiz için, krizi yönetebiliyoruz. Bütün operatif işlerin bir firmanın kendi içinde imal edilmesi yüzde 30-50 kar sağlanması demek. Kilit Grubu’nun Türk bayrağını yurtdışında da taşıması gerekir diye düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.
“BÜYÜK ÇABA HARCADIK”
Crsytal Hotels CEO’su Umman Çetinbaş ise grup olarak ellerindeki nitelikli personeli kaybetmemek için büyük çaba harcadıklarını söyledi. KÇÖ’nün başlamasıyla nefes aldıklarını söyleyen Umman Çetinbaş, “Otelleri açtıkça personeli iş başı yaptırdık. Grubun otellerinden iki tanesinin Bodrum ve Kapadokya’da, geriye kalanlar ise Antalya’da” dedi. Çetinbaş ayrıca, 2014-15 yıllarında İstanbul’da otel açmak için görüşmeler yaptıklarını ancak verimli bulmadıkları için açmadıklarını ifade etti.
when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »