HomeTourismJolly ile, Lapland, büyülü adıyla Kuzey Işıkları’nın yurdu

Jolly ile, Lapland, büyülü adıyla Kuzey Işıkları’nın yurdu

JOLLY İLE KUZEY IŞIKLARININ BÜYÜLÜ DANSINA ŞAHİT OLUN!

Lapland, büyülü adıyla Kuzey Işıkları’nın yurdu… Adeta dünyada değil de bir başka alemde olduğunuz hissini yaratan bu büyülü coğrafyayı kuşkusuz, herkes görmeyi gezmeyi hayal ediyor olmalı. Jolly ile  yılbaşı ve sömestir tatillerinde alternatif tarih seçenekleriyle dünyanın bu en büyülü coğrafyasını deneyimlemek gibi bir düşünceniz var ise, şimdiden harekete geçin. 2 gece 3 gün olarak planlanan bu turun başlangıç fiyatı oda başı 100€’ya varan indirimlerle 849 euro’dan başlıyor. Üstelik direkt uçuş, oda kahvaltı konaklama, rehberlik hizmeti, termal kıyafet kullanımı ve noel baba köyü turu da dahil! Yılbaşı ve sömestir özel tarihlerini değerlendirmek isteyen tatilseverler Kuzey Işıkları Lapland Turları için bir planlama yapabilir.

Peki, bu büyülü coğrafyaya adım attığınız anda sizi neler karşılayacak? İlk rotalardan biri, Santa Claus köyünde Noel Babanın deniz kıyısındaki evi karşılayacak. Ve tabii ki bu büyülü ortamda sizi en çok etkileyen şeylerden biri de ahşap evlerin Laponya tarzı yorumu olacak. Yılbaşının tüm tonlarına bürünen bu coğrafyada sevdiklerinize ve hatta kendinize kartpostal yollamayı ihmal etmeyin.

Tura adını da veren Kuzey Işıkları, bu gezinin olmazsa olmazları arasında. Gezinin hemen her günü Kuzey Işıklarının büyüsünü yaşayabileceksiniz. Kuzey ışıklarını izleyeceğiniz coğrafya ise Aurora Borealis olacak.

Gezinin bir diğer sürprizi ise aynı gece içinde iki ayrı ülkede iki ayrı yılbaşı deneyimini yaşama fırsatını vermesi. Yeni yıl parti ve gösterisi için önce Finlandiya-Tornio’daki kutlamaya katılacak ardından kısa bir yürüyüş ile İsveç tarafına geçecek ve saat farkı sebebi ile 1 saat sonra yeniden bir yeni yıl kutlaması yapılacak.

Ren Geyiği ve Husky Safari Turu ve Ren geyiklerinin çiftliğinde bir deneyim, Laponya Çadırı içinde Şaman hikâyelerinin de anlatıldığı zevkli anlar, Husky köpeklerinin çiftliğini ziyaret kar motorlarıyla donmuş göllerin üzerinden olağanüstü manzaralara doğru safari, harikalar diyarında olduğunuzu hissettirecek kadar şirin bir köy Santa Claus’ta bir gezi; deneyimleyebileceklerinizden sadece birkaçı. Jolly’nin Lapland turunda bu olağanüstü coğrafyada insan ürünü olağanüstü eserlerin görülebilmesi için de özel zamanlar ayrılmış. Buz otel, buz kilise gibi eserlerin yer aldığı Snow Castle ziyaret edebileceğiniz noktalardan biri.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »