HomeGenelIstakoz dalgıcı, Cape Cod kıyılarında balinanın ağzında nasıl yakalanmayı anlatıyor

Istakoz dalgıcı, Cape Cod kıyılarında balinanın ağzında nasıl yakalanmayı anlatıyor

Ablası, ticari bir ıstakoz dalgıcının Cuma sabahı Cape Cod açıklarında bir kambur balinanın ağzına takılıp ciddi şekilde yaralandığını söyledi.

Delta pilotu, kokpitte önceki pilotun ‘ürpertici’ uçak deneyimini anlatan bir not buluyor
Kız kardeşi Cynthia Packard, Cape Cod Times’a verdiği demeçte, Wellfleet’ten 56 yaşındaki Michael Packard’ın en az bir bacağı kırık olarak Cape Cod Hastanesi’ne götürüldüğünü söyledi .

Fotoğraf: Michael Packard’ın Facebook’u
Bir telefon görüşmesinde gazeteye verdiği demeçte, “Balina tarafından yutuldu, yaklaşık 20 saniye ağzında kaldı” dedi.

Bir Facebook gönderisinde Packard, başına gelenleri şöyle açıkladı: “Istakoz dalışı yapıyordum ve bir kambur balina beni yemeye çalıştı. Yüzeye çıkıp beni tükürmeden önce yaklaşık 30 ila 40 saniye ağzını kapattım. Çok yaralıyım ama kırık kemiğim yok.”

Aynı gönderide, Provincetown kurtarma ekibine kendisine yardım ettikleri için teşekkür etti.

Cynthia, ilk başta bunun bir büyük beyaz köpekbalığı olduğundan korkan erkek kardeşinin ekip arkadaşından Provincetown dışındaki karşılaşmanın ayrıntılarını aldı.

Provincetown’daki Kıyı Araştırmaları Merkezi’nde kıdemli bir bilim adamı ve balina uzmanı olan Charles “Stormy” Mayo, gazeteye bu tür insan-balina karşılaşmalarının nadir olduğunu söyledi.

Kamburlar saldırgan değildir ve Mayo, balina muhtemelen kum mızrağı olan balıklarla beslenirken bunun tesadüfi bir karşılaşma olduğunu düşünür.

Yazan : Associated Press , Nancy Asiamah

Fotoğraf: NBC Boston

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »