HomeTourismHİLTON DALAMAN’DA GASTRONOMİ ŞÖLENİ

HİLTON DALAMAN’DA GASTRONOMİ ŞÖLENİ

Hilton Dalaman, her hafta sonu gastronomi temalı etkinlikler ile dünyadan ve Türkiye’den farklı mutfakları, ustalarıyla gerçekleştiği sohbetler ve workshoplar ile misafirlerine tanıtmaya devam ediyor. Bu hafta Ege’nin köy ve kasabalarında hala yaşamakta olan doğal lezzetleri masaya yatıran gurme şefler Ahmet Güzelyağdöken, Tolga Kamiloğlu ve Tamer Özkan, şarkıcı Ege ile birlikte misafirlere keyifli ve lezzetli anlar yaşattılar. Ege’nin verdiği muhteşem konser ise geceye damgasını vurdu.

Amatör olarak yemek yapmaya ve gastronomiye ilgi duyan, dört yıl önce yemek tarifleri ile başlayan bir aşk hikayesini işleyen kitap çıkaran Ege, gündüz bir workshop ile misafirlere uygulamalı olarak yemek tarifi verdi. Ege mutfağının, otlarının ve zeytinyağlılarının Türkiye ve dünyadaki öneminin konuşulduğu gecede misafirler bu eşsiz lezzetleri tatma fırsatı buldu. Ege, Ahmet Güzelyağdöken ve Tamer Özkan Hilton Dalaman’ın sürdürülebilirlik ilkelerini de misafirler ile paylaştı. Doğadan aldığını doğaya vermek amacıyla organik atıkları 48 saat içerisinde gübreye çeviren bir tesis kuran Hilton Dalaman’da ayrıca organik tarım da yapılıyor.

Bir sonraki gastronomi etkinliğini 30-31 Temmuz’da gerçekleştirecek olan Hilton Dalaman, Balkan ve Trakya yemeklerini tanıtacak. Ahmet Güzelyağdöken’in yine konuk şef olarak katılacağı etkinlikte yemek atölyesinin yanı sıra Şule Başaran da Trakya şaraplarını tanıtacak. Burhan Öcal ve Trakya All Star ise muhteşem konserlere imza atacak.

Hafta sonu tatillerini daha keyifli hale getirmek için spordan, müziğe, gastronomiden astrolojiye farklı konseptlerde hazırladığı atölye çalışmaları, söyleşiler ve etkinlikler ile Hilton Dalaman misafirlerine eğlenceyi doyasıya yaşatıyor.

Geniş odaları ile lüks ve konforu doğayla içiçek deneyimlemeyi vadeden Hilton Dalaman’ın, 1500 dönümlük bir araziye mükemmel bir şekilde yayılan mimarisi, izole tatili tercih eden misafirlere güvende olduklarını tam anlamıyla hissettiriyor. Doğanın dinginliğini hissedeceğiniz konumu, yaz akşamlarınızı berrak bir gökyüzü ve yıldızlar ile buluşturuyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »