HomeTourismErdoğan, Rus turisti Antalya'ya bizzat teslim edecek

Erdoğan, Rus turisti Antalya’ya bizzat teslim edecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus turistleri çekmek ve yaptırımlara maruz kalmamasını sağlamak için programı bizzat denetlemeyi planlıyor. Bu tür sonuçlar, Türk Bakanlar Kurulu toplantısının son programını değerlendiren Türk medyası tarafından yapıldı. “Türkiye’nin iç ve dış politikasının yanı sıra ekonomik kalkınmanın da ele alınacağı toplantıda, mevcut koşullarda turizm konuları ve her şeyden önce Rusya’dan gelen turizm en önemli başlıklardan biri olarak ilan edildi.

Gündemde özellikle tahsis konusu tartışılacak üç tur operatörü Anex, Pegasus ve Coral tarafından gönderilecek olan Rus turistler için Türk Hava Yolları 1,5 milyon koltuk. Turizm ve Kültür Bakanı Mehmed Ersoy konuyla ilgili bir sunum yapacak. “Yol haritasına” göre  yukarıda belirtilen tur operatörlerine finansal destek sağlaması ve ayrıca programın başka bir aşamasına katılması gereken Kredi Garanti Fonu da buna katılacak – Rus turistleri Türkiye’ye getirmek için özel bir havayolunun kurulması.

Aynı zamanda Türk medyası, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın sunduğu raporun da tartışılması gerektiğini vurguluyor. Rusya ile aktif çalışma için yaptırım tehdidi ile hava taşıyıcısına “baskı yapmaya” çalıştıklarını hatırlayın. OFAC (ABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi) ile ABD Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı arasında şu anda müzakereler devam ediyor. Ayrıca Türk medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu müzakereleri bizzat denetlemeyi ve Türkiye’ye Rus turistlerin ulaşımını sağlamayı planladığını ima ediyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »