HomeTourismDünyada en az ziyaret edilen 10 yer

Dünyada en az ziyaret edilen 10 yer

Fransa, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve İtalya gibi ana destinasyonlar, Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) dünya çapında 1,46 milyar turist geldiğini açıkladığı 2019 rakamına henüz ulaşmadı. Ancak, Doğu Timor gibi daha az ziyaret edilen destinasyonlar veya Montserrat ve Saint Vincent ve Grenadinler gibi Karayip cennetleri için kriz, görünürlük kazanmaya başlamak için bir fırsat olabilir.

Seyahat açısından, ilk 10 ülke dünyadaki toplam varışların %40’ını aldı. Sıralamada Fransa, İspanya ve ABD başı çekerken, onu Çin, İtalya, Türkiye ve Meksika takip ediyor. Tayland, Almanya ve Birleşik Krallık, en çok ziyaret edilen 10 destinasyonu tamamlıyor.

Ancak, az ziyaretçi alan ülkeler için de bir sıralama var. Dünyanın dört bir yanındaki bu destinasyonlar, şiddet ve yoksulluk geçmişi veya uluslararası tanınırlık kazanacak kadar büyük olmama gibi farklı faktörlerden etkilenmiştir. Bunlar, Tourism Review tarafından size sunulan 2019’da en az ziyaret edilen 10 destinasyondur.

San Marino


Kuzey İtalya’daki bu küçük eyalet, 61 kilometrekarenin biraz üzerinde bir alana ve 33.000 nüfusa sahip, 111.000 uluslararası varış kaydetti (bir kuruluşta gece kalanlar). Ziyaretçiler tüm ülkeyi bir günde veya daha kısa sürede keşfedebilir.

Lihtenştayn


2019 yılında, bu mikro devlet, UNWTO’ya göre 98.000 uluslararası varış kaydetti. Avusturya ve İsviçre arasında 160 kilometrekarelik bir alana sahip ve 39.000 kişilik bir nüfusa sahip. Vaduz Kalesi, şehrin ve Ren Vadisi’nin muhteşem manzarasına sahip mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Lihtenştayn Prensliği, tümü dağlarla çevrili 11 belediyeye bölünmüştür.

anguilla


Bu Britanya Denizaşırı Bölgesi, Karayipler’de, Küçük Antiller’de, 91 kilometrekarelik bir alanı kaplayan ve yaklaşık 16.000 kişinin yaşadığı küçük bir adadır. 2019 yılında Anguilla 95.000 turisti ağırladı.

Adaya gelen ziyaretçiler genellikle yolcuları veya denizcileri irili ufaklı teknelerle gezerler. Ada, Karayipler’deki en güzel plajlardan bazılarına sahiptir ve Anguilla uluslararası turizm için bilinmese de ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Palau


Palau Cumhuriyeti, Batı Pasifik’te bulunan Mikronezya Federal Devletleri’nin bir parçası olan 500’den fazla küçük adadan oluşan bir takımadadır. Babeldaob adası, mevcut başkent Ngerulmud’un bulunduğu en büyük adadır.

Palau, tüplü dalış meraklıları için mükemmel bir destinasyondur. 2019 yılında, ada ülkesi turist varışlarının 95.000’in altına düştüğünü gördü.

Saint Vicente ve Grenadinler


Saint Vicente ve Grenadinler, Karayipler’deki İngiliz Milletler Topluluğu’nun başka bir bölgesidir. Barbados’un batısında yer alan bu ada ülkesi 369 kilometrekarelik bir alana sahip. 2019’da Karayip Korsanları’nın çekim yeri olmasıyla ünlü olmasına rağmen 85.000 ziyaretçi aldı .

Doğu Timor


Güneydoğu Asya’da bulunan bu ada ülkesinin nüfusu yaklaşık 1,3 milyondur. 2002 yılında bağımsızlığını ilan etmeden önce Endonezya tarafından işgal edilen eski bir Portekiz kolonisi. Ülke, nüfusu aşırı yoksulluk içinde bırakan savaş tarafından harap edildi. 2019’da sadece 81.000 ziyaretçi aldı.

Gine-Bissau


Yıllarca istikrarsızlık ve şiddet, Atlantik kıyısındaki Senegal ve Gine arasında turistleri bu ülkeden uzaklaştırdı.

Gine-Bissau Cumhuriyeti, beyaz kumlu plajları, tropik iklimi ve hem karada hem de denizde inanılmaz derecede zengin biyolojik çeşitliliğe sahip olmasıyla öne çıkıyor. 2019 yılında 52 bin turist ağırladı.

Komorlar


Güneydoğu Afrika’da, Madagaskar yakınlarındaki üç büyük adadan oluşan bu küçük ülke, aynı zamanda siyasi istikrarsızlık ve aşırı yoksulluğun bir karışımından rahatsız. Hint Okyanusu’nun sularının hemen yanında yer alan Komorlar, günü güzel kumsallarda geçirmek ve batı kültürünü unutmak için mükemmel bir yerdir. 2019’da ülke sadece 45.000 ziyaretçi kaydetti.

Solomon Adaları


Bu ülke 990’dan fazla adadan oluşuyor, ancak nüfusun çoğu altı ana adada yoğunlaşıyor. Papua Yeni Gine’nin doğusunda bulunan ve genellikle Brisbane, Avustralya veya Fiji’den gelen eski bir İngiliz kolonisidir. İkinci Dünya Savaşı sırasında batan gemiler, 2019’da sadece 29.000 turist almasına rağmen dalgıçlar için bir gösteri.

Montserrat


Karayipler’de bulunan bu nadiren ziyaret edilen cennet, dijital göçebeler için bir destinasyon olarak popülerlik kazanmayı hedefliyor. Porto Riko’nun güneydoğusunda bulunan bu İngiliz Denizaşırı Bölgesi, 2019’da 10.000 turist bildirdi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »