HomeTourismCumhurbaşkanı kısıtlamalarla ilgili önemli bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı kısıtlamalarla ilgili önemli bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımladığı “Kovid-19 Çerçevesinde Memurlara Alınacak Tedbirler” başlıklı yeni belge ile “Normalleşme ve Kamuda Alınacak Önlemler” talimatıyla iptali mümkün oldu. kurum ve kuruluşlar”.

Resmi yayında, “Normalleşme süreci Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından alınacak önlemleri uygulayacak” dedi. Salgınla mücadelede Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen tedbir ve kurallara uyulacağı da kaydedildi. Ama aslında anti-koronavirüs önlemleri sadece resmi kuruluşlarda kalıyor ve turistlerin bu yaz yalnız bırakılması planlanıyor.

Türkiye bu konuda Avrupa trendlerini takip ediyor. Avrupa’da neler olduğunu hatırlayın:

  • İspanya, pandemiden önce, katılım açısından kendisini sürekli olarak ilk üç içinde bulan, aslında koronavirüsü grip virüsü ile “eşitleştiren” popüler bir tatil ülkesidir. Kanarya Adaları’nda giriş kısıtlamaları zaten kaldırılmış, bunu kısa süre sonra Balear Adaları ve anakara izlemiştir. Sağlık Bakanlığı 28 Mart’tan itibaren COVID-19’u grip gibi tedavi etmeye karar verdi ve ana önlemleri kaldırdı, hafif ve asemptomatik vakalar için karantina iptal edildi.
  • Büyük Britanya – daha önce ülkede turizmi tamamen durduran “giriş” karantinaları da dahil olmak üzere ülkede neredeyse tüm önlemler zaten iptal edildi. Bununla birlikte, iptalden bu yana, COVID-19 vakalarının sayısının – özellikle omikron varyantının en bulaşıcı alt türlerinden biri olan BA.2 varyantı ile bağlantılı olarak arttığı belirtilmektedir. Bununla birlikte, Mısır ve Türkiye de dahil olmak üzere tüm kitle ülkeleri İngiliz turistlere güveniyor.
  • İtalya’da COVID-19 salgınıyla bağlantılı olarak ilk kez 31 Ocak 2020’de uygulamaya konan ve 7 kez uzatılan olağanüstü hali 1 Nisan’da İtalya’nın kaldırması gerekiyor. Ayrıca 1 Nisan’dan itibaren iptali ve “Yeşil Geçiş”, yani. 1 Nisan’dan itibaren devlet kurumlarında, bankalarda, postanelerde, toplu taşıma araçlarında talep edilen yerel QR kodu. Ancak kapalı alanlarda maske rejiminin sürdürülmesi planlanıyor.
  • Almanya’da 2 Nisan’dan itibaren bir hükümet kararıyla alınan önlemler, maske kullanma zorunluluğu da dahil olmak üzere geniş kapsamlı kısıtlamaları kaldıracak. Doğru, Almanya’daki her ülkenin “kapanma” hakkı vardır.
  • Yunanistan’da da hükümet bu ay COVID-19 ile mücadelede alınan önlemleri gevşetme kararı aldı ve açık havada maske takma zorunluluğunu kaldırdı.
  • İsviçre’de Şubat ayından bu yana birçok önlem gevşetildi. Restoran, kafe, kültürel etkinlikler ve diğer kapalı alanlara girişlerde COVID-19 aşı sertifikası ibraz etme zorunluluğu kaldırıldı. Konser salonları, alışveriş merkezleri ve okullarda özellikle iş yerlerinde maske takma zorunluluğu kaldırıldı. Ancak toplu taşıma araçlarında maske rejimi devam ediyor ve COVID-19 testi pozitif çıkanlar için 5 günlük karantina kuralı da yürürlükte.

Aynı zamanda Almanya’da bir kısıtlama daha kaldırıldı: şimdi koronavirüse yakalananlar için karantina sadece “gönüllülük temelinde” gerçekleştirilecek. Federal hükümet, Covid-19 ile “temasları” karantinaya alma yükümlülüğünü 1 Mayıs’tan itibaren kaldırmaya karar verdi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, o tarihten itibaren resmi olarak zorunlu bir önlem olarak kaldırılacak olan karantina uygulamasının yalnızca “şiddetle tavsiye edileceğini” ve “gönüllülük esasına” dayanacağını duyurdu.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »