Home+18Cinsiyet değiştiren Ukraynalı serbest bırakıldı ve askerlik görevi iptal edildi

Cinsiyet değiştiren Ukraynalı serbest bırakıldı ve askerlik görevi iptal edildi

Şimdi April olarak bilinen trans kadında, sınır muhafızları bir zamanlar Boris Aprel’i tanıdı ve “Borechka, Borechka” ile dalga geçmeye başladı.

Kapak © Instagram / zifaamelu

Trans bireyler belgelerle ilgili sorunlar nedeniyle Ukrayna’yı terk edemiyor ve şimdi her zamankinden daha fazla hayatlarından endişe ediyorlar. 2 Ukraynalı trans kadın, Nezalezhnaya’nın etrafında bile dolaşamadıklarını, çünkü tüm kimlik belgelerinde erkek cinsiyetinin belirtildiğini ve “eski erkek isimlerinin” geçtiğini açıkladı.

İnsan hakları aktivistleri, yüzlerce trans bireyin tehlikede olduğuna inanıyor ve hatta sınırı engelsiz geçmek için belgelerini kaybetmelerini öneriyor. Anlaşıldığı üzere, bu yöntem herkes için uygun değildir. Bazı trans bireyler medya kişilikleridir. Böylece halkın Boris Aprel adıyla tanıdığı April sınırda mahsur kaldı.

Zi Faamelu olarak da bilinen kız, Instagram’da sınırı ikinci kez geçmeye çalıştığını açıkladı. Görünüşe göre ilk kontrol noktasında serbest bırakılmamış, ama pes etmiyor.

Alman basını beni bekliyor. Birinin bana yardım etmesini sağlamaya çalışıyorum, bir şekilde beni buradan çıkarması için çünkü tehlikedeyim. Bana burada “Borechka, Borechka”, “Haydi, buraya neden geldin?”, “Şimdi geri dönüyoruz” diyorlar. Yani, ne yapacağımı bilmiyorum. Burada onlarla küçük bir odadayım, ”diyor trans, endişeli bir sesle.

April, Ukrayna sınırını nasıl geçemeyeceğini anlatıyor. Video © Instagram / zifaamellu

Nisan ayına göre, başka bir ülkenin yetkilileri yardımcı olabilir, hangisi olduğunu belirtmez. “Beni buradan çıkarsınlar diye. Kaos var, insanlar kuyruğa giriyor, insanlar koşuyor ve çığlık atıyor, bu korkunç. Ne yapacağımı bilmiyorum, acilen yardıma, biraz yardıma ihtiyacım var çünkü buradaki herkes çok transfobik ve homofobik. Bilmiyorum, korkunç, bu durumda olacağımı düşünmemiştim.”

Şarkıcı Nisan. Fotoğraf © Instagram / zifaamelu

“Kendimde iyimserlik bulmaya çalışıyorum, çünkü ağlamanın mümkün olduğu tüm gözyaşlarını döktüm. Umarım buradan çıkarım, biri beni buradan kurtarır, ”diyor Zi Faamelu abonelerine.

April’i endişelendiren, belgelere göre erkek olması, yani kadın kıyafetli bir erkekle karıştırılarak orduya gönderilme ihtimali var.

Nisan, evde, 2008 yılında Natalya Mogilevskaya tarafından üretilen Ukraynalı “Yıldız Fabrikası” na katılmakla ünlendi. O zaman kız Boris Kruglov’du. Ancak proje istenen şöhreti getirmedi ve ardından Boris depresyona girdi. 2014’te tekrar kendini ilan etti: Çirkin sanatçı cinsiyetini değiştirdi ve bir süre Amerika’ya gitti.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »