HomeCelebrities VillasAntalya'da Türk vatandaşlığı için rekor talep

Antalya’da Türk vatandaşlığı için rekor talep

Daimi ikamet için Türkiye’ye taşınmak isteyen birçok insan var. Türkiye  küçük bir yatırım için vatandaşlık veriyor. Tanınmış bir emlak ajansı’ndan bir emlakçı, Türkiye’de yaşayan bir blogcuya göre, 2022’de yabancıların aktif olarak Türk vatandaşlığı almak için işlemleri yürüttüğü gerçeğini yorumladı.  Türk vatandaşlığının avantajları nelerdir, nasıl edinilir, nereden başlamalı

Blogcu aşağıdaki faydaları özetledi:

Ana vatandaşlıktan vazgeçmek gerekli değildir (Türkiye, çifte vatandaşlığa sahip olmanıza izin verir);
İkinci vatandaşlık ülkesinde gelir ve gayrimenkul beyanı gerekli değildir;
111 ülke ile vizesiz rejim;
Basitleştirilmiş bir program kapsamında 10 yıllık Schengen vizesi almak;
kayıtlı istihdam hakkı;
Devletten yararlanma ve seçimlerde oy kullanma hakkı;
Amerika Birleşik Devletleri’ne (E-2) yatırımcı vizesi ve Birleşik Krallık’a ticari vizeyi kolayca alma yeteneği;
Miras yoluyla vatandaşlığın transferi ve tüm aile üyeleri için pasaport verilmesi.
Bu beklentilerden ilham alarak, özgür bir Türkiye’nin imrenilen vatandaşlığını elde etmenin birkaç olası yolunu özetledi:

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık : Blogcu bunun 2022’de Türk vatandaşlığı almanın en kolay yolu olduğunu belirtiyor. Doğru, bunun için 250 bin dolardan gayrimenkul yatırımı yapmak veya bir Türk bankasında en az 500 bin dolar depozito açmak gerekiyor. Bundan sonra belgeleri hemen gönderebilirsiniz. Genellikle kayıt prosedürü 6 ila 9 ay sürer diye yazıyor blogcu. Vatandaşlık için gayrimenkul alırken dikkat edilmesi gereken noktalara da dikkat çekiyor:

* Bir büyük veya birkaç küçük nesneye 250 bin dolar yatırabilirsiniz;
*  sadece daireleri değil, aynı zamanda ticari gayrimenkulleri (ofisler, restoranlar, depolar vb.) ve arazi satın alabilirsiniz;
*  Nesnelerin değeri piyasada değil, TAPU’da belirtilen resmi kadastro değerinde değerlendirilir (mülkiyeti doğrulayan belge);
*  Mal sahibinin mülkü ancak 3 yıl sonra satması gerekir, aksi takdirde vatandaşlıktan mahrum edilir.
*  Yatırımcı, bir aile için, yani bir eş ve küçük çocuklarla birlikte Türk vatandaşlığına başvurma fırsatına sahip olur.
Yatırımlarda sorun varsa ve “acelesi yoksa” daha az maliyetli – en azından finansal olarak – Türk vatandaşlığı almanın başka yolları da var.

1.Evlilik _ Resmi evlilikten 3 yıl sonra başka bir ülkeden eş Türk vatandaşlığına başvurabilir. Evrak işlemlerine başlamadan önce, Türkçe bir röportajı geçmeniz ve bir dizi soruyu (günlük sorular dahil) yanıtlamanız ve böylece evliliğin hayali olmadığını doğrulamanız gerekir.
2.Resmi istihdam . Türkiye’de 5 yıl çalıştıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Deneyiminizi, Türkçe bilginizi ve mali yeterliliğinizi (maaş, geçim ücretinden az olmamak kaydıyla) onaylamanız gerekir.
3.Mülk sahipliği . Türkiye’de gayrimenkule büyük miktarda yatırım yapmak gerekli değildir. Bir daire satın almak ve 5 yıllık oturma izni almak yeterlidir. Türkiye dışında toplam kalış süresi beş yılın tamamında 180 günü geçmiyorsa vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »