HomeTourismYangınlar popüler Akdeniz beldesini vurdu acil tahliye başladı

Yangınlar popüler Akdeniz beldesini vurdu acil tahliye başladı

İspanyol medyasının “kıyamet” olarak adlandırmayı başardığı popüler Akdeniz tatil beldesi Costa del Sol’daki (Malaga, Marbella, Benalmadena, Estepona) orman yangınları, binlerce turistin ve yerel sakinin acilen tahliyesine yol açtı. Yangının çıktığı alanlar için ise “olası önleyici tahliyeye hazırlıklı olun” uyarısı yapıldı.

Her şeyden önce, turistler tarafından sevilen Benahavis ve Montemayor tatil köyleri unsurların gücündeydi. Yetkililerin insanları tahliye etmekle dalga geçtiği yer burasıydı.

Yangın, 8 Haziran günü Pujerra belediyesinde saat 15:00 sıralarında çıktı. Uzmanlara göre yangın, Eylül 2021’de bölgeyi vuran yangına benziyor.

Yaklaşık 140 itfaiyeci Çarşamba günü yangınla mücadele etti ve yetkililer Çarşamba akşamı alarm seviyesini bir’den ikiye çıkardı. Yetkililer ayrıca Costa del Sol tatil beldesindeki korkunç alevlerle başa çıkmak için ordunun getirilmesi çağrısında bulundu.

Montemayor, Benahavis ve Marbella Golf Kulübü sakinlerine evlerini ve otellerini boşaltmaları emredildi. Ordu eğitim için sadece bir saat ayırdı. Ancak yerel gazetelere göre yangın hızla yayılıyor, bu nedenle diğer kıyı bölgeleri ve orada tatil yapan turistler tehlikede. Binlerce insandan bahsediyoruz.

Olanlara tanık olan turistlerden biri yerel basına şunları söyledi: “Önce bir noktada ateş gördüm, sonra başka bir yerde ve çok geçmeden bir üçüncüsü çıktı, üç farklı kaynaktan çok duman geliyordu.”

Çarşamba günü Estepona ve Marbella’nın popüler turistik bölgelerinden alevler ve dumanlar görüldü. Malaga ilinde yüksek sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgarlar yangının yayılması için koşullar yarattı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »