HomeTourismUçağın kalkış sırasında uyumak, sağlık için neden tehlikeli

Uçağın kalkış sırasında uyumak, sağlık için neden tehlikeli

Kalkış ve iniş sırasında uyumak sağlık sorunlarına yol açabilir:

Basınç düşüşleri kulak zarları için tehlikelidir ve kalıcı sorunlara yol açabilir. Yükseklikteki hızlı değişimler kulaktaki hava basıncını etkiler. Bu, östaki borularında bir boşluğa neden olur, bu da kulakları tıkalı ve boğuk seslere neden olur. Kalkış ve iniş sırasında sık sık yutkunmak, uyanık kalmak ve bu kulakların tıkanmasına neden olabilir.
Kulaklar tıkalı bırakılırsa bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Baş dönmesi, kulak enfeksiyonları, kulak zarı hasarı ve hatta burun kanamaları ve işitme kaybından bahsediyoruz. Kalkış ve iniş sırasında uyanık kalırken, yolcular kulak zarlarındaki hava basıncını eşitlemek için kulaklarını tıkayabilir. Yutma veya esneme östaki borusunu açar ve havanın orta kulağa girip çıkmasına izin verir, bu da kulak zarının her iki tarafındaki basıncı eşitlemeye yardımcı olur. Östaki borusu tıkalıysa orta kulaktaki hava basıncı kulak zarının dışındaki basınçtan farklıdır.

 En önemlisi uçuş sırasında uyumak istediğinizde cama yaslanmamalısınız. Yolcuların yüzleri o tarafa dönerek düzenli olarak öksürüp hapşırdığı için pencereye yakın yüzey uçağın en kirli kısmı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »