Home+18Tarihin en sürtük kadınları

Tarihin en sürtük kadınları

Aşkları efsaneydi.

Kişisel ihtiyaçlarını tamamen unutarak, kadınlara gerekli tevazuyu alışkanlıkla atfederiz. Toplum gerçekten kızların büyük çoğunluğunu belirli bir ahlaki kurala uymaya zorladı (ve zorladı). Özel maceralara aşırı düşkünlüğün cezası, en azından toplumdan dışlanma ile cezalandırılır – ve zavallı şeyler, gerçek arzularını gizleyerek yaşamak zorunda kalırlar.

Ancak yüksek bir konuma gelmeyi başaranlar, böyle şekerli bir ahlakı cehenneme göndermeyi göze alabilirdi. Bu muhteşem güzellikler, dünya tarihine gezegendeki en ahlaksız kadınlar olarak geçti – ve yine de erkek evreninde cesaret için saygı duyulan şeyi yaptılar.

Kleopatra

Büyük firavunların isimlerini kimse hatırlamıyor, ancak Kleopatra’nın kolay öfkesi tarihe geçti. Tabii ki, bu yetenekli ve kurnaz güzellik uğruna, Sezar ve ardından Mark Antony, öfkesini bile ehlileştirmeye çalışmadan her şeyi yapmaya hazırdı. Neden Caesars var, insanlar Kleopatra ile bir geceden sonra ölüm cezasını kabul ettiler!

Prenses Saltykova

Üniformalı erkekler her zaman kadınları cezbedecektir. Marya Alekseevna Saltykova, askerleri çok baştan çıkarıcı olarak gördü ve bu nedenle tüm boş zamanlarını kışlada geçirdi. Geceleri prenses bir erkek kıyafeti giydi ve el bombalarına gitti – elbette ölüme sevindiler.

Markiz de Pompadour

Başka kim görünüşün bir kişinin ana kalitesi olmadığını düşünüyor? Jeanne Poisson sadece bu kozdan yola çıkarak hayatı için bir plan yaptı. Aslında plan oldukça basitti: kralla tanışmak ve başını çevirmek – henüz kimse bu tür ağlardan ayrılmamıştı. Louis XV, Marquise de Pompadour’u yirmi yıl boyunca favorilerde tuttu, özellikle organizasyon becerilerini övdü. Kız, bir erkeğin her zaman yeni kupalara ihtiyacı olduğunu biliyordu ve kral için bütün bir kale genelevi inşa etti.

Kontes Dubarry

Manastır hücresi Marie Becu’yu gerçekten çekmedi ve bu nedenle eksantrik kız 13 yaşında manastırın doğal duvarlarından kaçtı. Paris’te Marie fahişeliği zevkle aldı ve bir şapkacı oldu. Kont Dubarry, sevimli fahişeyi sokaklardan kalesine götürdü ve talihsizliğine, genç güzelliğiyle krala övündü. Louis XV o kadar aşıktı ki, onu yerine taşıdı. Ludovik parmaklarının arasından Marie’nin erkek arkadaşlarını para karşılığı kabul etme şeklindeki tatlı alışkanlığına baktı – bunun kiminle olmadığını bir düşünün.

Messalina

Roma imparatoru Claudius, tarihin en ahlaksız “first lady”sini aldı. Messalina tek bir yakışıklı lejyoneri kaçırmadı ve bu yeterli olmadığında, bütün bir genelev kurdu. Tacitus, tarihi denemelerinden birinde Messalina’nın ahlakını onurlandırdı. Büyük filozof, imparatorluk karısı ile aşk rahibesi arasındaki garip bir yarışmayı şaşkınlıkla anlatır: kızlar, bir gecede en çok erkeği kimin mutlu edeceğini tartışırlar. 25’e 50 – Messalina’nın net bir avantaj elde ettiği galibiyet.

Marie Antoinette

Genç Marie Antoinette’in kocası, kızın dayanamayacağı iktidarsızlıktan acı çekti. Her baloda, kraliyet fahişesi, geceleri sarayın çok köşelerinde olmayan tenha bir yerde geçirdiği hayranlarını topladı.

Napolili Joanna

Erotik ile dolup taşan Decameron, Boccaccio’nun kendisi tarafından 17 yaşındaki kraliçeye okundu, bu belki de Joan of Naples’in cinsel olan her şeye artan ilgisini etkiledi. John, bir yatakta birkaç ortağa olan sevgisinde diğer kraliyet fahişelerinden farklıydı.

Elizaveta Petrovna

Tahta çıkmadan önce bile, Elizaveta Petrovna, özgür iradesiyle ünlendi. Durumlarına dikkat etmeden görkemli erkekleri maaşına aldı: askerler, sayfalar, müzisyenler ve diğerleri, kraliyet odasındaki ilk geceden sonra unvanlar aldı. Elizabeth Petrovna’nın maceralarının sonunda, sertleşmiş fahişeler bile çileden çıktı – dört sevgilinin aynı sarayda aynı anda yaşadığı ve sırayla yatak odasında birbirinin yerini aldığı nerede görüldü.

Catherine II

II. Catherine’in saltanatı bir dizi samimi skandalla işaretlendi. Gençliğinde bile, kraliçenin sürekli aşıklarının sayısı üç düzineyi aştı. Tahta çıktıktan sonra, Catherine biraz daha seçici oldu: şimdi her yatak arkadaşı adayı, kişisel nedimeleri tarafından kontrol edildi. Bu arada Prens Potemkin, kraliçenin sınırsız öfkesi üzerinde iyi bir servet yaptı – yüz bin ruble için Catherine ile kişisel bir toplantı yaparak potansiyel bir favori sağladı.

Gala

Salvador Dali, karısını sanatın düşünülemeyeceği bir ilham perisi olarak gördü. Belki de tamamen özgürleştirilmiş karakterle ilgilidir? Belki erkekleri harekete geçirir? Doğan Elena Dyakova, evlilikte bile tutkularını bir dahiyle değiştirmedi. Dali, Gala’nın sevgili seçmesine ve arkadaşlarını baştan çıkarmasına izin verdi, bu da ilham perisinin tüm boş zamanlarında yaptığı şeydi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »