HomeTourismSu altında yürümek

Su altında yürümek

Suyu Zahmetsizce İşlemenin Sırrı

Kendinizi boğulmaktan alıkoyacak en önemli şey nedir?

Sudan çıkmak – ancak suda ilerlemek yakın bir saniyedir!

Suda yürümek, herkesin yüzmeden önce öğrenmesi gereken ilk şeydir, ancak ne yazık ki birçok insan yanlış tekniği öğrenir ve su üstünde kalmak için çok fazla enerji harcanması ile sonuçlanır. Suya basmanın doğru bir yolu var ve bunu verimli bir şekilde nasıl yapacağınızı öğrenmek muhtemelen hayatınızı kurtarabilir! Basmak için kendinizi eğitmek düşündüğünüz kadar zor değildir ve tek yapmanız gereken biraz havuz çalışmasıdır. İşte öğrenmek için bazı ipuçları.

Vücut pozisyonu

Suya basarken, vücudunuz yüzeyin üzerinde dik durur . Dikey değilseniz, teknik olarak yüzüyorsunuz, yürümüyorsunuz!

Kollarınız ve bacaklarınız sizi ayakta tutmak için hareket eder, ancak geçici olarak sadece kollarınızla veya sadece bacaklarınızla yürüyebilirsiniz.

Sakin kalmak ve nefesinizi yavaşlatmak önemlidir çünkü bu, enerji verimliliğinizi artıracak ve yorgunluğunuzu yavaşlatacaktır.

Vücudunuz zar zor yukarı ve aşağı sallanıyorsa, doğru yaptığınızı biliyorsunuz. Kollarınız ve bacaklarınız sizi ayakta tutmak için çalışırken gövdeniz hareketsiz kalmalıdır.

Kollarınızı suda yatay olarak ileri geri hareket ettirin . Onları yukarı ve aşağı hareket ettirmek, etrafta sallanmanıza neden olur, bu da enerji israfına neden olur!

Avuç içleriniz, kollarınızın hareket ettiği yöne bakmalıdır. Buna “kürek çekme” denir .

Suyu yolunuzdan itin ! Bu kasları kullanın!

Bacaklar

Suda ilerlerken bacaklarınızı tekmelemenin birçok farklı yolu vardır: Flutter kick (serbest stil), kurbağa tekmesi (kurbağalama) kullanmayı veya hatta bacaklarınızı gerçekten hızlı bir şekilde daireler çizerek hareket ettirmeyi deneyebilirsiniz . Bunların tümü, yerçekimine karşı koyarak vücudunuzu yukarı doğru itmek için çalışacaktır. Ama çok fazla enerji harcıyorlar!

Sağ tekniktir döner vuruş farklı dönüş yönü, her bir ayak ile birlikte bir helikopter gibi bacaklar hareket.

Zamanlama her şeydir ! Bir bacak dışarı çıktığında, diğeri içeri girmelidir.

 

Bu hareket, ustalaşması en zor olanı, ama bir kez yaptığınızda, söz veriyorum saatlerce hiçbir şey hissetmeden gidebilirsiniz ! Belki değil. Ama yakın. En azından UA cihazınız en sevdiğiniz melodileri çalarken, bacaklarınızın kaldırabileceği kadar saatlerce gitmeniz iyi olur.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »