HomeTourismRusların şaşırtıcı sayıda gelişi turizmcileri şaşırtıyor

Rusların şaşırtıcı sayıda gelişi turizmcileri şaşırtıyor

Yaz sezonunda Türkiye’nin tatil beldesini tercih eden Rus turistlerin önümüzdeki kış sezonunda Türkiye’ye seyahat edeceklerini söyledi. 500.000 tatilcinin geleneksel olarak gözde bir tatil beldesi olan Antalya’yı tercih etmesi, geri kalanının ise Türkiye’nin farklı bölgelerini gezmesi bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın Rusya’ya uyguladığı ambargo nedeniyle özel havayollarının uçuşlarını askıya aldığını ve bu sorunun çözümü için Türk Hava Yolları’nın devreye girdiğini hatırlayın. Türkiye menşeili önde gelen Rus tur operatörleri Anex, Pegasus ve Koral ile anlaşma imzalandı. Bu anlaşmanın kapsamı kış mevsimini de kapsayacak şekilde genişletildi.

Anex Tour yetkililerinden alınan bilgiye göre Türk Hava Yolları Antalya’ya günde 10 sefer yapacak. Ortalama 2 bin Rus turist taşıyacak olan bu uçaklar, Türkiye’nin güneyindeki vilayete ayda 60 bin Rus teslim edecek. Diğer havayollarının operasyonlarına ek olarak her ay 100.000 Rus tatilcinin Antalya’ya teslim edilmesi planlanıyor. Antalya’ya her ay rahatlıkla 100 bin turist göndermeyi bekliyoruz. ANEX Tour, 5 ay içinde planlanan 500 bin tatilciyi aşacak olan 600-650 bin Rus gezgini bile görebiliriz” dedi.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »