HomeTourismRus turiste teşvikle tatil desteğinden 2.4 milyon kişi yararlandı

Rus turiste teşvikle tatil desteğinden 2.4 milyon kişi yararlandı

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Zarina Doguzova, Rusya’da bir sonraki aşaması 15 Nisan’da sona eren hükümet destekli turizm geri ödeme programı çerçevesinde bu yıl 2 milyon 400 binden fazla Rus vatandaşının paket tur satın aldığını belirtirken, bu turlar için yaklaşık 44 Milyar Ruble harcandığını vurguladı.

Hükümetin iç turizmi desteklemek için daha önce sunduğu ve yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan turizm geri ödeme programının (cashback) çok büyük ilgi gördüğünü belirten Doguzova, Gaztem.ru’da yer alan habere göre, “Bu yıl 2,4 milyondan fazla Rus vatandaşımız turistik geri ödeme programını kullandı. Tatil harcamaları için geri ödeme tutarı 8,4 Milyar Rubleye ulaştı.

Son yapılan organize tur rezervasyonları sonrası elde edilen verilere göre cashback programı dahilinde iç turizm faaliyetleri için yapılan harcamalar 44 Milyar Rubleye yükseldi” ifadelerini kullandı.

Hükümet turistik geri ödeme programına 3,5 Milyar Ruble daha ayırdı 

15 Mart gecesi Moskova saatiyle gece yarısında bitmesi beklenen turizm geri ödeme programının Batı yaptırımları sonrası birçok alternatif yurtdışı tatil destinasyonlarına erişimin kısıtlanmasıyla 15 Nisan’a uzatıldığını belirten Rosturizm Başkanı, yakın zamanda hükümetin turistik geri ödeme programına 3,5 Milyar Ruble daha ayırdığını da hatırlattı.

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, özellikle Batı yaptırımları sonrası oluşan durumda Rusya’da tatil imkanını vatandaşlar için daha erişilebilir ve konforlu hale getirmek için uygulanan cashback programının hızla popüler olduğunu söylerken, aynı zamanda bu eylemin turizm sektörünü de canlandırdığını ifade etti.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »