HomeTourismKim Yassıada'daki 5 yıldızlı otele talip oldu

Kim Yassıada’daki 5 yıldızlı otele talip oldu

Geçtiğimiz hafta Yassıada’da 2018 yılında açılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş., tarafından Yassıada’da yapılan Katre Island Hotel’in zarar ettiği gerekçesiyle devredileceği gündeme bomba gibi düşmüş otelin devredilmesi kararına yönelik soruya yazılı yanıt veren ve olayı doğrulayan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki işletme hakkını kamuya devretmek için görüşmelerin başladığını belirtmişti.

Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki 5 yıldızlı Katre Islan Hotel’in işletme hakkını kamuya devretmek için görüşmelere başladıklarını belirtse de Cumhuriyet Gazetesi yazarı Jale Özgentürk, bugünkü yazısında Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak adı değiştirilen Yassıada’daki 5 yıldızlı otelin Katarlı yatırımcı Ömer Alfardan’a satılabileceğini ileri sürdü.Hem adanın ekolojik dengesini bozan hem adayı beton yığınına çeviren üstelik de ekonomik bir değer yaratmayan bu yatırımın bundan sonra ne olacağı ile ilgili bir yazı kaleme alan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Jale Özgentürk’ün konuyla alakalı yazısı şu şekilde: ”Önce TOBB’nin üyesi sanayicilere sordum. Öncelikli olarak açık isimle konuşamasa da sanayiciler aidatlarıyla biriken paraların siyasi amaçlı yatırımlarda heba olmasına tepkili. Bu otelin olmayacağı başından belliydi. Bize soran olmadı. Ben paramla istersem okul yaparım, istersem otel. Ama bu bizim paramız. Bu kadar sıkıntı yaşadığımız yıllarda yatırımlarımız için kullanmalıydık diyor. Turizmciler ise içki yasağı olan otelin turizm için cazip olmadığını söylüyor. Amacın siyasi olması nedeniyle bunun da bu hükümet sırasında değişmesi imkânsız görünüyor. Casino konusu ise zaten bir tabu. Hiçbir turizm yatırımcısının buraya yanaşmayacağı belirtiliyor.

Ancak bir iddiaya göre ise Katarlı yatırımcı Ömer Alfardan bu oteli işletmeye talipmiş. Büyük yatırım yaparak satın alınan Alternatifbank’ta yüzü gülmeyen Katarlı yatırımcı Alfardan’ın Six Sense ve Mandarin Otel’de ortaklığı var. Uygun koşul sağlanırsa işletmeyi alması sürpriz değil! Yassıada projesi de diğer projeler gibi sırlarla dolu. Yatırımın başından beri bilinmeyenlerle dolu projeyi GTİ’nin kamuya devretme koşulları yeni bir sır. Bedelini TOBB mi ödeyecek, yoksa yine Hazine mi yani bizden mi çıkacak? Bunu da yaşayarak göreceğiz!”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »