HomeTourismHavaalanında çantaların otomatik düşürmesi denendi.

Havaalanında çantaların otomatik düşürmesi denendi.

Amadeus temassız çanta bırakma teknolojisi Heathrow’da deneniyor.

Sistem, yolcuların kiosklardaki ekranlara dokunmadan bagajlarını kontrol etmelerini sağlamak için yakınlık sensörlerini kullanır.

Yeni temassız deneyim, başlangıçta bir Amadeus şirketi olan ICM Airport Technics tarafından sağlanan altı otomatik bagaj bırakma ünitesine kuruldu.

Deneme, deneme ünitelerinden herhangi birini kullanan yolcuların bagajlarını “hızlı, güvenli ve kolay” bırakabileceği anlamına geliyor.

Amadeus temassız çözümü, yolcunun parmağını ekran yüzeyinden üç cm’ye kadar algılayan, bagaj düşürme ekranının üst kenarı boyunca kurulu bir kızılötesi yakınlık sensörü görür.
Bu, yolcuların her zamanki gibi ancak ekrana fiziksel olarak dokunmalarına gerek kalmadan çanta bırakma ünitesiyle etkileşime girmesini sağlar.

Heathrow süreç iyileştirme direktörü Mark Burgess şunları söyledi: “Covid-19 sonrası dünyada yolcu deneyiminin güvenli ve verimli kalmasını sağlamaya yardımcı olacak yeni ve yenilikçi teknolojiler arayarak daha fazla yolcuyu tekrar ağırlamaya hazırlanıyoruz.

“İşte bu yüzden, bu temassız self servis çanta bırakma ünitelerini denemek için Amadeus ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.”

2019 yılında Amadeus’un bir parçası haline gelen ICM Airport Technics, 30 havayolu tarafından paylaşılan self servis bagaj teslimi için tek ortak olarak 2016’dan beri Heathrow’a 270’den fazla otomatik bagaj indirme ünitesi tedarik etti. bir acentenin yardımı olmadan çantalar.

Self servis işlemi ortalama 60 saniyeden az süren 2019 yılında bu çözümü kullanan yolcular tarafından beş milyondan fazla çanta düşürüldü.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »