HomeTourismHangi ünlü tatil beldesi, yoğun turizm sezonuna rağmen boş kalıyor

Hangi ünlü tatil beldesi, yoğun turizm sezonuna rağmen boş kalıyor

Bodrum turizm sektörü, bu yazın en yoğun turizm sezonunda  hafta sonu  tatil beldesinin düşük doluluk oranı nedeniyle son derece hayal kırıklığına uğradı. Otellerin doluluk oranı %60’ı geçmiyor, çoğunlukla Avrupa’dan gelen yabancı turistler ve tatil beldesine hiç yerli turist gelmiyor, Rusların da plajları dolduracak ve yerel tüccarların para kazanmasına izin verecek sayıda olmadığı görülüyor. Yerel sakinler başarısızlığın nedenini açıkça belirtiyorlar . Bodrum’daki her şey onlar için çok pahalı hale geldi.

İlçede son 40 yılın en kötüsü olma riski taşıyan bir tatil sırasında plajlar boş kaldı. Önceki yıllarda adım atacak yer olmayan Bodrum sahillerinde, Almanya ve Hollanda’dan gelen az sayıda yabancı turist ve gurbetçi, dinlendirici bir tatil geçiriyor. Türk basınında çıkan haberlere göre, birçok tesiste doluluk oranı yüzde 60’ı geçmiyor.

Tatil beldesinde de güvenilen yerel turistler, düşüşün nedenlerini açık bir şekilde açıklıyor . Her şey çok pahalı. .

Yabancı turistler de yerel girişimcilerin cüzdanlarını doldurmaya hazır kategori değil. Tatil beldesinde önemli ölçüde daha az Rus var, plajlardaki yabancı turistler çoğunlukla Hollanda, Belçika ve Almanya’dan.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »