HomeTourismGoa'da Rus turist bir otel odasında toplu tecavüze uğradı.

Goa’da Rus turist bir otel odasında toplu tecavüze uğradı.

Hindistan polisi, ünlü tatil beldesi Goa’daki bir otel odasında bir Rus turiste toplu tecavüz etmekle suçlanan 29 yaşındaki iki kişiyi tutukladı. Bu, The Goan’ın yerel baskısı tarafından bildirildi.

Olay, 2 Aralık’ta 37 yaşındaki bir kadının tatil beldesi Calangute’deki otel odasında dinlenirken meydana geldi. Olaydan bir gün önce tatile geldiği biliniyor. Bu zamanı ailem ve arkadaşlarımla geçirdim, bir geziye çıktım ve sonra otele döndüm, alkol aldım ve yattım. Bu bir otel çalışanı tarafından kullanıldı. Odasına gizlice girerek kadına tecavüz etti. İkinci çalışan da aynısını yapmak istedi ama kadın çığlık atarak yardım istedi. Her iki saldırgan da Nepal’den.

“Otel çalışanı olarak işe alınan zanlı, bir kadına tecavüz etti. Mağdurun şikayeti üzerine iki sanığı da tutukladık” dedi.

Kaynaklar, sanıkların daha önce davadaki rollerinden vazgeçmiş olmalarına rağmen suçu itiraf ettiklerini söyledi. “Soruşturma için karakola çağrıldılar. Başta turiste tecavüz ettiklerini inkar ettiler ancak uzun sorgulamalardan sonra dağıldılar ve suçu itiraf ettiler” diyen polis memuru, yaşananların detaylarını paylaştı.

Goa’daki Rus konsolosluğunun bir çalışanı olan avukat Vikram Varma, polisin faili adalete teslim etmek için hızlı hareket etmesini övdü. “Hindistan’ın bir turizm merkezi olarak mükemmel itibarı, kurbana başına bir şey geleceğini düşünmesi için bir neden vermedi. Umarım bu korkunç yaradan kurtulabilir. Ancak şunu da belirtmeliyim ki North Nidhin Walsan ve Kalangute Dattaguru Savant liderliğindeki Goan Polisi’nin yaptığı parlak çalışma, bu davanın sadece birkaç saat içinde çözülmesiyle sonuçlandı. Takımı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Hindistan, kadınlara en düşmanca davranan ülkeler listesinin lideri. Bu sonuç, 2018 yılında Thomson Reuters Vakfı tarafından bir çalışma yürütüldükten sonra yapılmıştır. Ona göre bu ülkede cinsel şiddet ve köle çalıştırma riski yüksek. Asya eyaletinde sık sık asitle ıslatma vakaları biliniyor, kadın genital organlarını parçalayan ameliyatlar yapılıyor ve küçüklerle evlilikler nadir değil. O zamandan beri çok az şey değişti.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »