HomeTourismEl bagajına dikkat etmeyen pişman oluyor

El bagajına dikkat etmeyen pişman oluyor

El bagajına dikkat etmeyen pişman oluyor
Hesaplı fiyata uçmanın yolu sadece el bagajı ile uçmak. Bir çok havayolu şirketi, yanına sadece el bagajı alan yolculara indirimli fiyata uçak biletleri sunuyor. Ancak bir çok yolcu “Ucuza bilet satın aldım” diye sevinirken havalimanında veya uçakta kötü bir sürprizle karşılaşabiliyor. Havayolu şirketleri bu bilet sınıfını uyguna satışa çıkarıyor ancak el bagajının ağırlığı ve ölçüleri konusunda da kendi sınırlarını uyguluyor. Bu sınırı aşan yolculardan ise ek ücret isteniyor. Bu ücretler hiç de küçümsenecek miktarda değil. Bu nedenle bilet satın alırken bu detaya dikkat etmekte fayda var.
Sadece 1 adet
Yolcuların unutmaması gereken en önemli kuralların başında havayolu şirketlerinin sadece 1 adet el bagajına izin vermesi geliyor. Bu kural genellikle check in işlemleri sırasında denetleniyor ve yolcunun yanında kaç adet bagaj olduğuna bakılıyor. Eğer birden fazlaysa ikinci el bagajı için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Uçağa binmeden de bakılıyor
Ayrıca bir çok havayolunda el bagajlarının ölçüleri en fazla 55x40x20 santimetre olabiliyor. Bu ölçüleri aşan el bagajlarında da ek ücret talep edilmesi mümkün. Bazı yolcular “Benim el bagajım ağır değil. Sadece hafif eşyalar var. Bu sebeple yanıma büyük el bagajı alabilirim” diye düşünüyor. Ancak havalimanında sorun yaşıyorlar. Hatta bazı yolcuların el bagajları uçağa bekleme alanında veya uçakta bile kontrolden geçebiliyor.
8 kilo sınırı var
Yine bir çok bir çok havayolunda el bagajının üst ağırlık sınırı 8 kilo. Bu kiloyu aşan bagajlar için de ek ücret ödeyebilirsiniz.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »