HomeTourismBatı yaptırımlarına rağmen bu yaz Rus turist kabul edecek ülkeler belirlendi

Batı yaptırımlarına rağmen bu yaz Rus turist kabul edecek ülkeler belirlendi

Kendi hava taşıyıcıları ve hava koridorları olan ülkeler, yaptırımlara rağmen Rus turistleri kabul etmeye devam edecek ve şimdiden “Rusya’dan gelen turist sayısında rekor artıştan” elde edilen karları sayıyorlar. Avrupa’da ise ekonominin durumu ve mülteciler nedeniyle büyük bir kriz bekleniyor. Böyle ani haberler Reuters tarafından sunuldu. Orada esas olarak BAE’de “çöktüler”, ancak diğer ülkeler dikkatsiz bırakılmadı.

“BAE, Türkiye, Maldivler, Mısır, Tunus, Beyaz Rusya ve Ermenistan’a Rus turizmi kâr sayıyor. Ekonomik yaptırımlara rağmen Rusya’dan gelen ziyaretçi sayısında rekor bir artış bekleniyor” dedi. Ve uzmanlarının daha sonra eklediği gibi, aynı BAE “Ukrayna vatandaşları için vizesiz rejimi geçici olarak askıya aldı. İthalat uzmanları, “Ancak Rus vatandaşları BAE’ye vizesiz gelebilir ve Dubai ve Abu Dabi’deki 5 yıldızlı otellerde para harcayabilir” diyor.

“Hava yaptırımları” da turizmi tamamen karaya çıkarmayacak – aynı zamanda ekliyorlar. Emirates ve Fly Dubai, Moskova ve Rusya şehirlerine tam dolu uçuşlar gerçekleştiriyor. Ve bazı raporlara göre Eitihad’ın, Sırp Hava Sırbistan’ına Rusları kalan açık alanın Avrupa kısmına teslim etmesine yardım etmeyi üstlendiğini hatırlıyoruz – yani. Moskova’dan Belgrad’a ve geri.

“Turizm için iyi haber şu ki, Rus kaynaklarına göre, BAE’ye Rus seyahatinde bir artış bekleniyor. Moskova havalimanının basın servisinden yapılan açıklamaya göre, Moskova, St. Petersburg ve Rusya’nın diğer şehirlerinden Dubai, Abu Dabi, Sharjah, İstanbul, Antalya, Male, Kahire, Hurghada, Tunus ve Şarm El-Şeyh’e uçuşların dolmuş olması bekleniyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »