HomeGenelBağcılar'da ev satıp Miami'den ev almak mümkün

Bağcılar’da ev satıp Miami’den ev almak mümkün

Florida ABD’de konut fiyatları en çok artan eyaletlerden birisi
herkes artan fiyatlardan şikayetçi. yani aslında 400k o evler için de gereksiz pahalı. başka eyaletlerde bu fiyatlara daha iyi muhitlerde çok daha güzel evler alabilirsiniz. hatta şehre sadece 30 dakika uzakta çiftlik alırsınız.

İkincisi bu evleri 30 yıllık mortgage ile alırsınız. yakın zamana kadar da sadece %3 faiz ile alıyordunuz. şimdi faizler 6 oldu da herkes şok geçiriyor.

Eğer bağcılar’daki evi satıp peşin para ile gelirseniz sağlam bir indirim de alırsınız. en az yüzde on. para peşin oldu mu ev sahipleri hemen satar, çünkü mortgage masrafları ve satış işlemi süresi çok azalır.

Bu evlerin arazisini de satın aldığınız doğru. tek eksisi altından petrol çıktığında hak iddia edemiyorsunuz. bak sen şu işe.
Üstelik iyi bir okul muhitinde iseniz (400 bine bu mümkün) çocuklarınızı mis gibi seküler devlet okullarında okutabilirsiniz. yani özel okul parası da yok.

mesela houston’a yarım saat uzakta, 600 metrekare bahçe içinde ve çok iyi bir eğitim sistemi olan mahellede bir ev: https://www.zillow.com/…aty-tx-77450/52413543_zpid/

bağcılar’daki evi satıp miami’den ev alma işini yapan ofisten arkadaşlarım var
yani istanbul’dan vs ev almaktansa amerika’dan ev aldılar. 100-120.000 dolar bandında ufak, kiraya vermelik yerler. yaklaşık 1000 dolar civarı kira getiriyorlar.

istanbulda 1.5 milyona 15000 lira kira getirecek ev almanız imkansız. en az 4-5 milyon ödemeniz lazım.

bu işi yapan türk kökenli emlakçılar var hatta amerika’da, her türlü kağıt kürek işini çözüyor, buradan yapılamayacak işleri takip ediyor (demirbaş tadilatı vs gibi) ve komisyon alıyorlar.

buradan 1 tane daire almaktansa oradan 3 tane daire alarak pratikte emekli moduna geçmek çok da mantıksız değil.

dikkat edilmesi gereken alacağınız eyaletteki kiracı kirayı ödemediği takdirde evden çıkarma prosedürünün ne kadar zor olduğu. bazı eyalette hiç uğraşmadan atıyorlar evden. bazı eyalette 6 ay uğraşıyorsun mahkeme falan…

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »