HomeTourismAlmanya'da yüzlerce uçuş personelsizlik yüzünden iptal

Almanya’da yüzlerce uçuş personelsizlik yüzünden iptal


Almanya’nın milli hava yolu Lufthansa ve onun bütçeli yan kuruluşu Eurowings, personel yetersizliği nedeniyle yüzlerce uçuşunu iptal ediyor.

Sezonun başladığı şu günlerde uçuş iptalleri İngiltere’nin ardından Almanya’ya da sıçradı. İngiltere’de British Airways, EasyJet ve TUI, personel yetersizliği nedeniyle yüzlerce uçuşu iptal etmişti.

Almanya’da ise Lufthansa ve onun bütçeli yan kuruluşu Eurowings’ten uçuş iptal haberleri gelmeye başladı.

Alman DPA haber ajansında yer alan habere göre Eurowings, personel yetersizliği nedeniyle şu ana kadar yüzlerce uçuşunu iptal etti. Lufthansa’nın da haziran ayı programındaki 900 uçuşu iptal etmeyi planladığı kaydedilen haberde, Eurowings’in birkaç yüz uçuşu daha iptal edeceği belirtildi.

Sadece Lufthansa Grubunda değil, yer ve havalimanı hizmet sağlayıcılarında da personel eksikliği olduğu için uçuş iptallerinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekiliyor.

Uçuş iptallerinin cuma, cumartesi ve pazar günleri yapılacağı belirtilirken, iptal edilen uçuşların toplam uçuşlara oranının yüzde 5 olduğu ifade edildi.


 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »