HomeGenel2022 yazı için rezervasyonlar : Türkiye'nin tatil beldelerinde turist talebi artışından bahsettiler

2022 yazı için rezervasyonlar : Türkiye’nin tatil beldelerinde turist talebi artışından bahsettiler

Türkiye’deki lüks oteller, özellikle villaları, 2022’de bir sonraki yaz sezonu için rezervasyon patlaması yaşıyor ve bazı otellerde bu tür villalarda yer kalmadı, rezervasyonlar bitti, her şey halledildi. Bu bilgi Turizmajansi’nin Türkçe baskısı tarafından yayınlanmıştır. Gazetenin uzmanlarına göre bunun ana nedeni, pandeminin neden olduğu 2020-2021 yıllarında villalarda konaklama fiyatlarındaki keskin artış. Bu nedenle turistler durumun tekerrür etmesinden korkuyor. Ayrıca, genel olarak Türk otellerinde bu tür villalar çok fazla değil ve diğer plaj ülkelerindeki koronavirüs kısıtlamaları göz önüne alındığında, varlıklı turistler için bir kıtlık var. Sonuç olarak, Türkiye’nin tatil beldelerindeki villalar, 2022 yazı için akla gelebilecek ve akıl almaz tüm kotaları seçmeye başladı bile.

Bodrum’daki Mivara Luxury Resort & Spa Hotel’in CEO’su Shenai Büyükköskdere’ye göre, otellerinin bu sezon kapanmadan önceki yaz için toplamda %15 doluluk oranına sahip olduğunu belirterek, “Bodrum’daki lüks tatil köylerinin çoğu rezervasyonlarına başladı. gelecek yaz için…. Fiyat avantajı nedeniyle deniz kenarında villa kiralamaları sezon bitmeden başlamıştır. Otelimize gelince, günlük 7 bin avroya sunduğumuz deniz kenarındaki villalarımız önümüzdeki yaz için yakında kapanacak.”

Akfen Holding’in Bodrum’da Jennet Körfezi yakınlarında inşa ettiği lüks turizm tesisi Bodrum Loft’ta da benzer bir durum söz konusu. 2022 yazı için şimdiden rezervasyonlara kapalı olan oteller arasında yer alıyor. “Gelecek sezon için rezervasyonlar kapandı: 2022 yazı için koltuklar sona erdi. Otel yönetimi, neredeyse tüm misafirlerimizin gelecek yıl yaz sezonu için konaklama sürelerini uzattı ”diyor.


Заказы на лето 2022 года: говорили об увеличении туристического спроса на курортах Турции.
Роскошные отели в Турции, особенно их виллы, испытают взрывной рост бронирований на следующий летний сезон 2022 года, и в некоторых отелях закончилось место на таких виллах, бронирование закончено, обо всем позаботились. Об этом сообщает турецкое издание Tourism Agency. По мнению экспертов газеты, основной причиной этого является резкий рост цен на проживание в виллах в 2020-2021 годах, вызванный пандемией. Поэтому туристы опасаются повторения ситуации. Также таких вилл в турецких отелях в целом не так много, а с учетом ограничений по коронавирусу в других пляжных странах ощущается нехватка состоятельных туристов. В результате виллы на курортах Турции уже начали отбирать все мыслимые и немыслимые квоты на лето 2022 года.

По словам Шеная Бююккёскдере, генерального директора Mivara Luxury Resort & Spa Hotel в Бодруме, заявив, что перед закрытием этого сезона их отели имели общую заполняемость 15% в течение лета: «Большинство роскошных курортов в Бодруме начали бронирование. на следующее лето…. Благодаря выгодной цене аренда вилл у моря началась до конца сезона. Что касается нашего отеля, то наши прибрежные виллы за 7 тысяч евро в сутки скоро закроют на следующее лето ».
Похожая ситуация и в Bodrum Loft, элитном туристическом объекте, построенном Akfen Holding недалеко от залива Дженнет в Бодруме. Это один из отелей, которые уже закрыты для бронирования на лето 2022 года. «Бронирование на следующий сезон закрыто: на лето 2022 года закончились места. Руководство отеля продлило пребывание почти всех наших гостей на летний сезон следующего года », – говорится в сообщении.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »